Chocolate

26. june 2012 at 19:42 | Serena

Dnes se rozepíšu o tématu týdne, který zadal Blog.cz - Čokoláda ^_^


Čokoládu bych tedy definovala jako nejoblíbenější sladký pokrm. Spoustu lidí jí konzumuje každý den a já jim upřímně rozumím, protože ten pocit, když si vložíte hnědou kostičku do úst je přímo nepopsatelný. Uvolníte se a vychutnáváte si rozpouštějící se hmotu, která chutná lépe, než kterákoliv tyčinka, po jejímž snědění sice ukojíte touhu po něčem sladkém, ale nezaručí vám ten správný požitek. A nakonec, po polknutí čokolády - ať už hořké, bílé, mléčné nebo jakékoli jiné - vás zaplaví radostná euforie. Jste plni energie a ta báječná chuť vám pořád poletuje v ústech. No, možná přeháním, ale vážně...
Neříkejte, že to není krásný pocit, když si jen tak zajdete do obchodu a popadnete v regálu tuhle pochoutku, která je šikovně zabalená v ozdobném papíru. Ach, to uspokojivé šustění, když rozděláte čokoládu...
Dost rozebírání pocitů, protože se mi sbíhají sliny :D Co takhle něco poučného?

Původním místem výskytu kakaovníku je tropický deštný prales a povodí Amazonky a Orinoka. V době, kdy Kryštof Kolumbus objevil nevědomky Ameriku, se čokoláda pila na území Mexika a Střední Ameriky. Za původní pěstitelé kakaovníku jsou požadovány Olmékové, Mayové a Aztékové.
Zdroj: cokolada.info

Nemusíte jíst pouze samotnou čokoládu, jelikož existuje spoustu pochutin, které mají s čokoládou mnoho společného, jako například čokoládová těsta, zmrzliny, dorty, bonbony a spousta dalšího, takže je rozhodně z čeho vybírat.
Opravdoví milovníci čokolády si můžou její přítomnost vychutnat ještě blíže a to v čokoládových lázních, které nabízejí čokoládové masáže, zábaly a dokonce i koupele.
Takže vidíte, že čokoláda není nic nového, ale i přesto nás neomrzí a tak to má být :)
No a na závěr se můžete pokochat lákavými obrázky :3
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Anett Anett | Email | Web | 26. june 2012 at 20:00 | React

obrázky lákají ,ale já radši horkou se šlehačkou :-)

2 Virwen Virwen | Web | 26. june 2012 at 21:09 | React

Nejhezčí je asi ty první dva (když nebudeme počítat te úplně nahoře :D )
Sama mám nejradši mléčnou Milku.. :D Ale jak jsem teď nedávno zjistila: čokoláda z Francie taky není špatná :P

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama